Home / Kronika (page 597)

Kronika

Mbërrin helikopteri i emergjencave

Shërbimi Kombëtar i Emergjencës do të ketë tanimë 5 helikopterë për të transportuar të sëmurë apo të plagosur nga vendi i ngjarjes në spital. Helikopteri i shumëpërfolur, që u ble me fonde nga buxheti i vitit 2014, ka mbërritur duke ...

Read More »

Përkujtohet mbytja e anijes LINZ

Agjencia Kombëtare e Bregdetit, në bashkëpunim me Ministrinë e Mbrojtjes, Ambasadën Hungareze dhe atë Austriake. përkujtuan në një ceremoni të thjeshtë humbjen e vaporit ushtarak LINZ, që u mbyt në marsin e vitit 1918. Kjo humbje është tragjedia më e ...

Read More »