Home / Kronika (page 702)

Kronika

Baba Mondi i ftuar i John Kerryt për iftar

Udhëheqësi i Kryegjyshatës Botërore bektashiane, Dedebaba Edmond Brahimaj, ka ardhur prej disa ditësh në Shtetet e Bashkuara të Amerikës i ftuar për herë të dytë në një iftar të organizuar për liderë fetarë myslimanë nga e gjithë bota nga sekretari ...

Read More »

Në Prizren, babai vret të birin

Në Korishë të Prizrenit mbrëmë në mesnatë ka ndodhur një vrasje. Edhe pse Policia në raportet e tyre shpjegojnë që ka pasur mosmarrëveshje mes babait dhe të birit, nuk sqarohet cili ka vrarë cilin. Megjithatë, KosovaPress mëson se babai ka ...

Read More »

Bruçaj uron besimtarët myslimane

Kryetari i Komunitetit Mysliman te Shqiperise, Skënder Bruçaj, uroi te dielen besimtarët myslimanë me rastin e festës së Fitër Bajramit. “Ju përcjell mesazhet e mia më të sinqerta për një jete sa më të lumtur, për shëndet dhe mirësi në ...

Read More »

Zjarri djeg magazinën

Një zjarr ka rënë në orët e para të mëngjesit të sotëm në një pikë shumice në periferi të qytetit të Elbasanit në vendin e quajtur “NSHU”. Flakët e zjarrit me përmasa të mëdha i kanë shkaktuar një dëm të ...

Read More »