Home / Kronika (page 750)

Kronika

Julian Sinanaj pranon dy vrasje në Greqi

“Sekti i Revolucionarëve”, Antiterrori dhe gjyqtarët e Apelit marrin dëshminë në Shqipëri  Që ditën kur u arrestua, Julian Sinanaj, 27-vjeçari shqiptar që njihet si vrasës me pagesë, policia greke kishte kërkuar ta pyeste, sepse dyshonte për disa krime të ndodhura ...

Read More »

Protestë e studentëve të Inxhinierisë

Studentët e Inxhinierisë kanë protestuar mëngjesin e së premtes para godinës së fakultetit, duke bllokuar përkohësisht edhe hyrjen e saj. Mësohet se studentët kanë shprehur pakënaqësinë e tyre ndaj tarifës së dyfishuar për procesin e masterit, të cilën e cilësojnë ...

Read More »