Home / Kronika (page 754)

Kronika

Rritet numri i viktimave vendore

Sipas autoriteteve të rendit në Kosovë, ka shënuar rritje numri i rasteve të trafikimit të viktimave vendore që shfrytëzohen për qëllime seksuale.  Arben Paçarizi, nga njësia Anti-trafikim në Policinë e Kosovës, thotë se ky fenomen ka ndryshuar për dallim nga vitet paraprake, ...

Read More »

Tirane, Interneti falas

Sheshi “Shtraus”, apo sic njihet ndryshe si zona e xhamllikut në kryeqytet, i shtohet hapësirave publike në të cilat mund të përdoret internet pa kabëll. Bashkia e Tiranës ka vënë në dispozicion të qytetarëve të kësaj zone ofrimin falas të ...

Read More »

Drama në familjen e Bleonës

Zhdukja e vogëlushes Belona Mata në Kukës ka shkaktuar një dramë në familjen e saj. Muaj të tërë kërkime për vajzën e zhdukur rezultuan të pasuksesshme. Ndërkohë që për shkak të pasigurisë dhe dyshimeve që kanë lindur edhe vetë brenda ...

Read More »

Baraybar: Basha, me mua në Kukës

Mjeku ligjor peruan, Jose Pablo Baraybar, i cili ka qenë disa herë në Shqipëri vitet e shkuara për të hetuar lidhur me akuzat e Dick Marty, në një intervistë telefonike për Top Channel shprehet se ka analizuar dyshimet në Burrel ...

Read More »

Tropoje, zjarr ne banese – dy te vdekur

Një zjarr në një banesë në fshatin Degë, në Tropojë ka shkaktuar vdekjen e dy grave të moshuara. Nga flakët kanë humbur jetën Bute Osmanaj, 92 vjeçe, dhe Zoje Osmanaj, 60 vjeçe. Pjesëtarët e tjerë të familjes kanë arritur t’i ...

Read More »

Mitrovica ndihmon Shkodren

Pas vendimit të kryetarit të Mitrovicës, Avni Kastrati, për t’u organizuar me qëllim të mbledhjes së ndihmave për Shkodrën, të mërkurën janë bërë hapat e parë konkret në këtë drejtim. Komisioni i formuar prej tre anëtarëve të komunës dhe dy nga ...

Read More »