Home / Kronika (page 784)

Kronika

Ish-kreu i Rrugëve Andi Toma nën hetim për pagesat

Ish-drejtorit të përgjithshëm të Autoritetit Rrugor, Andi Toma i hapen sërish telashe me drejtësinë, gati pesë vjet pasi ai u kthye në një person nën hetim së bashku me ish-ministrin Lulzim Basha për dosjen “Durrës-Kukës”. Këtë radhë ish-drejtori i përgjithshëm ...

Read More »

Basha: Qytetarët duan punë dhe jo llafe

Me një investim prej 47.6 milion lekësh, Bashkia e Tiranës ka përfunduar rikualifikimin urban të bllokut “Qemal Stafa” dhe rikonstruksionin e rrjetit të kanalizimeve të ujërave të bardha dhe të zeza. Kryebashkiaku Lulzim Basha, i cili ka parë nga afër ...

Read More »

Gjin Gjoni nuk do të gjykojë Fullanin

Gjykata e Apelit në Tiranë ka ndryshuar relatorin e çështjes për ish-guvernatorin Ardian Fullani dhe ai nuk do të jetë Gjin Gjoni. Burime nga kjo gjykatë njoftojnë se trupi gjykues që do të shqyrtojë masën ndaj ish-guvernatorit përbëhet nga Alaudin ...

Read More »