Home / Kronika (page 787)

Kronika

Kërkohet Tarzani në Shkodër

Tarzan quhet 26-vjeçari nga Shkodra i akuzuar për vrasjen e një dite më parë të Brahim Manit po në këtë qytet. Policia tha se Tarzan Prroni është shpallur në kërkim, si i dyshuar për ekzekutimin e 50-vjeçarit Mani, në shenjë ...

Read More »

Durrës, gjendet i varur në pemën e ullirit 35-vjeçari, shkak depresioni

Një person është gjetur i varur në një pemë ulliri në fshatin Gjurice në Komunën Ishëm të qarkut të Durrësit.Mësohet se viktima është Hekuran Molla rreth 35 vjeç, i cili është gjetur mbrëmjen e së enjtes nga persona të rastësishëm ...

Read More »

Atentati ndaj Santos, reagojnë krerët e shtetit dhe politika shqiptare

Të gjithë krerët e shtetit shqiptar dhe politika; në mazhorancë dhe opozitë ka reaguar në lidhje me vrasjen e bankierit dhe biznesmenit të njohur, Artan Santo, të enjten në mëngjes në Tiranë. Nishani Presidenti i Republikës, Bujar Nishani, në një ...

Read More »

Gazetari Artan Hoxha: Video që u gjet në celularin e Santos (VIDEO)

Gazetari investigativ Artan Hoxha, ka zbardhur një detaj nga një bisedë që ka pasur me bankierin Artan Santo, i ekzekutuar sot në zonën e ish-Bllokut. Hoxha tregon se në celularin e Santos ndodhej një video ku ish-kryeministri Sali Berisha i ...

Read More »

Tiranë, dy persona të armatosur rrëmbenjë një person tek Zogu i Zi

Dy persona të armatosur kanë rrëmbyer mbrëmjen e sotme një tjetër person, në zonën pranë Zogut të Zi në Tiranë. Ende nuk dihet identiteti i rrëmbyesve apo i personit të rrëmbyer, ndërsa mësohet se ngjarja ka ndodhur pranë Pallatit të Sportit ...

Read More »

A e vrau Lazarati biznesmenin Artan Santo?

Gazeta Express ka mësuar se shumë lekë të biznesit me drogë, te gjeneruar nga Lazarati, kanë kaluar përmes bankës Credins, e cila udhëhiqej nga Artan Santo. Dikush frikësohej se tash do t’u kërkohet filli i atyre lekëve. Gazeta Express ka ...

Read More »

Familja Santo: Nesër në 10.00, homazhe te “Sheraton”

Familja e Artan Santos ka falenderuar të gjithë për ngushëllimet e marra në këtë ditë të vështirë. Ajo ka njoftuar se nesër në orën 10:00 do të kryhen edhe homazhet e rastit në hotel “Sheraton” “Familja Santo falënderon të gjithë ...

Read More »

Aksident në aksin Korçë-Pogradec, vdes vajza 13-vjeçare

Një vajzë e moshës 13 vjeçare ka gjetur vdekjen si pasojë e një aksidenti të ndodhur në aksin rrugor Korçë-Pogradec. Nga të dhënat paraprake siç raportohet nga burime policore, rreth orës 09.30 të mëngjesit të sotëm, në aksin rrugor Korçë ...

Read More »

Operacioni në Lazarat, Policia sekuestron 8.8 litër vaji hashish

Policia e Shtetit në vijim të operacionit në fshatin Lazarat për kontrollin e territorit dhe ambienteve, për gjetjen e asgjesimin e lëndëve narkotike, sekuestrimin e sendeve të kundërligjshme, kryerjen e veprimeve procedurale dhe hetimore, si dhe vënien para drejtësisë të atyre ...

Read More »