Home / Kronika (page 788)

Kronika

Gazetari Artan Hoxha: Video që u gjet në celularin e Santos (VIDEO)

Gazetari investigativ Artan Hoxha, ka zbardhur një detaj nga një bisedë që ka pasur me bankierin Artan Santo, i ekzekutuar sot në zonën e ish-Bllokut. Hoxha tregon se në celularin e Santos ndodhej një video ku ish-kryeministri Sali Berisha i ...

Read More »

Tiranë, dy persona të armatosur rrëmbenjë një person tek Zogu i Zi

Dy persona të armatosur kanë rrëmbyer mbrëmjen e sotme një tjetër person, në zonën pranë Zogut të Zi në Tiranë. Ende nuk dihet identiteti i rrëmbyesve apo i personit të rrëmbyer, ndërsa mësohet se ngjarja ka ndodhur pranë Pallatit të Sportit ...

Read More »

A e vrau Lazarati biznesmenin Artan Santo?

Gazeta Express ka mësuar se shumë lekë të biznesit me drogë, te gjeneruar nga Lazarati, kanë kaluar përmes bankës Credins, e cila udhëhiqej nga Artan Santo. Dikush frikësohej se tash do t’u kërkohet filli i atyre lekëve. Gazeta Express ka ...

Read More »

Familja Santo: Nesër në 10.00, homazhe te “Sheraton”

Familja e Artan Santos ka falenderuar të gjithë për ngushëllimet e marra në këtë ditë të vështirë. Ajo ka njoftuar se nesër në orën 10:00 do të kryhen edhe homazhet e rastit në hotel “Sheraton” “Familja Santo falënderon të gjithë ...

Read More »

Aksident në aksin Korçë-Pogradec, vdes vajza 13-vjeçare

Një vajzë e moshës 13 vjeçare ka gjetur vdekjen si pasojë e një aksidenti të ndodhur në aksin rrugor Korçë-Pogradec. Nga të dhënat paraprake siç raportohet nga burime policore, rreth orës 09.30 të mëngjesit të sotëm, në aksin rrugor Korçë ...

Read More »

Operacioni në Lazarat, Policia sekuestron 8.8 litër vaji hashish

Policia e Shtetit në vijim të operacionit në fshatin Lazarat për kontrollin e territorit dhe ambienteve, për gjetjen e asgjesimin e lëndëve narkotike, sekuestrimin e sendeve të kundërligjshme, kryerjen e veprimeve procedurale dhe hetimore, si dhe vënien para drejtësisë të atyre ...

Read More »

FOTO+VIDEO -Ja vrasësit e Artan Santos, e ndoqën me motor nëpër Tiranë

–Pamjet filmike të kamerave te sigurisë së bankës “Credins” dhe bizneseve aty pranë kanë regjistruar momentet e vrasjes së biznesmenit dhe bankierit të njohur, Artan Santo. Burimet e policisë thonë se kanë arritur të fiksojnë dy numrat e fundit të ...

Read More »

Atentat tek ish-Blloku, qëllohet për vdekje biznesmeni Artan Santo

Ndahet nga jeta tragjikisht në moshën 58-vjecare Artan Santo, bashkëpronar i medias “Focus Group”, i bankës ‘Credins’, ‘TV Scan’. Biznesmeni u qëllua mizorisht për vdekje me armë zjarri nga dy persona të maskuar rreth orës 9:30 në zonën e ish-Bllokut, pranë selisë qëndrore të ...

Read More »

Aksident në Tiranë, përplasen 5 automjete, 2 persona të lënduar

Një aksident ka ndodhur pas mesnate në zonën e Kinostudios në kryeqytet.Sipas burimeve nga policia, në aksident janë përfshirë 5 automjete të cilat janë përplasur me njëra-tjetrën, ndërsa kanë mbetur të plagosur 2 persona.Të lënduarit janë dërguar në spital për ...

Read More »