Home / Kronika (page 860)

Kronika

Në Prizren, babai vret të birin

Në Korishë të Prizrenit mbrëmë në mesnatë ka ndodhur një vrasje. Edhe pse Policia në raportet e tyre shpjegojnë që ka pasur mosmarrëveshje mes babait dhe të birit, nuk sqarohet cili ka vrarë cilin. Megjithatë, KosovaPress mëson se babai ka ...

Read More »

Bruçaj uron besimtarët myslimane

Kryetari i Komunitetit Mysliman te Shqiperise, Skënder Bruçaj, uroi te dielen besimtarët myslimanë me rastin e festës së Fitër Bajramit. “Ju përcjell mesazhet e mia më të sinqerta për një jete sa më të lumtur, për shëndet dhe mirësi në ...

Read More »

Zjarri djeg magazinën

Një zjarr ka rënë në orët e para të mëngjesit të sotëm në një pikë shumice në periferi të qytetit të Elbasanit në vendin e quajtur “NSHU”. Flakët e zjarrit me përmasa të mëdha i kanë shkaktuar një dëm të ...

Read More »