Home / Kronika (page 873)

Kronika

Durrës, gjendet i varur në pemën e ullirit 35-vjeçari, shkak depresioni

Një person është gjetur i varur në një pemë ulliri në fshatin Gjurice në Komunën Ishëm të qarkut të Durrësit.Mësohet se viktima është Hekuran Molla rreth 35 vjeç, i cili është gjetur mbrëmjen e së enjtes nga persona të rastësishëm ...

Read More »

Gazetari Artan Hoxha: Video që u gjet në celularin e Santos (VIDEO)

Gazetari investigativ Artan Hoxha, ka zbardhur një detaj nga një bisedë që ka pasur me bankierin Artan Santo, i ekzekutuar sot në zonën e ish-Bllokut. Hoxha tregon se në celularin e Santos ndodhej një video ku ish-kryeministri Sali Berisha i ...

Read More »

Tiranë, dy persona të armatosur rrëmbenjë një person tek Zogu i Zi

Dy persona të armatosur kanë rrëmbyer mbrëmjen e sotme një tjetër person, në zonën pranë Zogut të Zi në Tiranë. Ende nuk dihet identiteti i rrëmbyesve apo i personit të rrëmbyer, ndërsa mësohet se ngjarja ka ndodhur pranë Pallatit të Sportit ...

Read More »

Atentati ndaj Santos, reagojnë krerët e shtetit dhe politika shqiptare

Të gjithë krerët e shtetit shqiptar dhe politika; në mazhorancë dhe opozitë ka reaguar në lidhje me vrasjen e bankierit dhe biznesmenit të njohur, Artan Santo, të enjten në mëngjes në Tiranë. Nishani Presidenti i Republikës, Bujar Nishani, në një ...

Read More »

A e vrau Lazarati biznesmenin Artan Santo?

Gazeta Express ka mësuar se shumë lekë të biznesit me drogë, te gjeneruar nga Lazarati, kanë kaluar përmes bankës Credins, e cila udhëhiqej nga Artan Santo. Dikush frikësohej se tash do t’u kërkohet filli i atyre lekëve. Gazeta Express ka ...

Read More »

Familja Santo: Nesër në 10.00, homazhe te “Sheraton”

Familja e Artan Santos ka falenderuar të gjithë për ngushëllimet e marra në këtë ditë të vështirë. Ajo ka njoftuar se nesër në orën 10:00 do të kryhen edhe homazhet e rastit në hotel “Sheraton” “Familja Santo falënderon të gjithë ...

Read More »

Aksident në aksin Korçë-Pogradec, vdes vajza 13-vjeçare

Një vajzë e moshës 13 vjeçare ka gjetur vdekjen si pasojë e një aksidenti të ndodhur në aksin rrugor Korçë-Pogradec. Nga të dhënat paraprake siç raportohet nga burime policore, rreth orës 09.30 të mëngjesit të sotëm, në aksin rrugor Korçë ...

Read More »

Operacioni në Lazarat, Policia sekuestron 8.8 litër vaji hashish

Policia e Shtetit në vijim të operacionit në fshatin Lazarat për kontrollin e territorit dhe ambienteve, për gjetjen e asgjesimin e lëndëve narkotike, sekuestrimin e sendeve të kundërligjshme, kryerjen e veprimeve procedurale dhe hetimore, si dhe vënien para drejtësisë të atyre ...

Read More »

Aliko: Akuzat e Policisë ndaj meje nuk i besojnë as fëmijët

Kreu i komunës së Lazaratit, Dashnor Aliko nuk pranon asnjë prej akuzave që janë ngritur ndaj tij, për të cilat ai edhe po hetohet. Në një prononcim për “Gazeta Shqiptare”, Aliko është shprehur i gatshëm për t’u paraqitur para organeve ...

Read More »