Home / Kronika (page 880)

Kronika

Basha shtron iftar për “Natën e Kadrit”

“Paraja dhe pushteti nuk të sjellin lumturinë, t’i duam njerëzit dhe ta përdorim pushtetin për t’i shërbyer njerëzve”, ishin këto mesazhet që kreu i Bashkisë seTiranes, Lulzim Basha, përcolli në një iftar të shtruar mbrëmjen e së mërkurës me rastin ...

Read More »

4 burgime përjetë për Dritan Dajtin

Gjykata e Krimeve të Rënda shpalli fajtor dhe dënoi me katër burgime të përjetshme të pandehurin Dritan Dajti, për akuzën e vrasjes së katër oficerëve të policisë në vitin 2009: Kastriot Feskaj, Altin Dizdari, Sajmir Duçkollari dhe Fatos Xhani. Vendimi ...

Read More »