Home / Kronika (page 880)

Kronika

Operacioni në Lazarat, Policia sekuestron 8.8 litër vaji hashish

Policia e Shtetit në vijim të operacionit në fshatin Lazarat për kontrollin e territorit dhe ambienteve, për gjetjen e asgjesimin e lëndëve narkotike, sekuestrimin e sendeve të kundërligjshme, kryerjen e veprimeve procedurale dhe hetimore, si dhe vënien para drejtësisë të atyre ...

Read More »

Aliko: Akuzat e Policisë ndaj meje nuk i besojnë as fëmijët

Kreu i komunës së Lazaratit, Dashnor Aliko nuk pranon asnjë prej akuzave që janë ngritur ndaj tij, për të cilat ai edhe po hetohet. Në një prononcim për “Gazeta Shqiptare”, Aliko është shprehur i gatshëm për t’u paraqitur para organeve ...

Read More »

Atentat tek ish-Blloku, qëllohet për vdekje biznesmeni Artan Santo

Ndahet nga jeta tragjikisht në moshën 58-vjecare Artan Santo, bashkëpronar i medias “Focus Group”, i bankës ‘Credins’, ‘TV Scan’. Biznesmeni u qëllua mizorisht për vdekje me armë zjarri nga dy persona të maskuar rreth orës 9:30 në zonën e ish-Bllokut, pranë selisë qëndrore të ...

Read More »

Shkodër, ekzekutohet në oborrin e shtëpisë 50-vjeçari. Dyshohet për gjakmarrje

Një 50-vjeçar është ekzekutuar me armë zjarri  në oborrin e shtëpisë ditën e sotme në qytetin e Shkodrës. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 18:15 në lagjen “Shtëpia e Mushkonjës”. Policia bën me dije se viktima është Ibrahim Mani. 50-vjeçari, baba i ...

Read More »

FOTO+VIDEO -Ja vrasësit e Artan Santos, e ndoqën me motor nëpër Tiranë

–Pamjet filmike të kamerave te sigurisë së bankës “Credins” dhe bizneseve aty pranë kanë regjistruar momentet e vrasjes së biznesmenit dhe bankierit të njohur, Artan Santo. Burimet e policisë thonë se kanë arritur të fiksojnë dy numrat e fundit të ...

Read More »

Aksident në Tiranë, përplasen 5 automjete, 2 persona të lënduar

Një aksident ka ndodhur pas mesnate në zonën e Kinostudios në kryeqytet.Sipas burimeve nga policia, në aksident janë përfshirë 5 automjete të cilat janë përplasur me njëra-tjetrën, ndërsa kanë mbetur të plagosur 2 persona.Të lënduarit janë dërguar në spital për ...

Read More »

Sot vendimi për vrasësin e Vigan Morinës

I akuzuari për vrasjen e Viganit, irakiani Shiwan thotë para gjykatës se nuk e kishte për qëllim të vriste atë. Dy vjet pas vrasjes, verdikti shqiptohet të enjten, më 26 qershor në Cyrih. Irakiani shpreson se familja Morina mund t’ia ...

Read More »

Përgjimet e Lazaratit: Hapni zjarr sa t’i shikoni policët

Pjesëtarët e grupit kriminal në Lazarat që sulmuan policinë, e cila zbarkoi në fshatin që cilësohet si “kryeqyteti” i hashashit në Europë, kanë pasur biseda të shpeshta telefonike me njëri-tjetrin dhe kanë koordinuar veprimet për të ndalur forcat speciale. Me ...

Read More »