Home / Kronika (page 885)

Kronika

Shkoder, zgjerohet harta e permbytjes

Paraditen e sotme është vërejtur një rritje e sipërfaqes së përmbytur në zonën e Nënshkodrës, me rreth 1 mijë hektarë. Rritja e nivelit të ujit dhe tokës së përmbytur ka ndodhur për shkak të shtimit të shkarkimeve në hidrocentralin e ...

Read More »

Shtepia e verdhe, akuzon!

Familja Katuçi në Gurrë të Matit vazhdon të ngrejë supet, teksa dëgjon të ripërsëriten akuzat ndaj shtëpisë së tyre, se është përdorur si qendër për grumbullimin e robërve serbë dhe heqjen e organeve të tyre. Në një rrëfim për TV ...

Read More »

Kromi, Ruli “manipulon” Kuvendin

“Ministri Prifti i lajmëroi sindikalistët se ka nisur procedurat për heqjen e koncesionit ndaj kompanisë “ACR””, deklaroi kohë më parë Matilda Merxhani, zëdhënëse e ish-ministrit Dritan Prifti. Por nisma e ish-ministrit të Energjitikës, Dritan Prifti, për të anuluar kontratën koncesionare ...

Read More »

Trafiku i organeve, Sollaku: Hetimet u kryen!

Ish-prokurori i përgjithshëm Theodhori Sollaku deklaron gjatë një interviste dhene për Top Channel se, shteti shqiptar i ka dhënë të gjithë ndihmën e nevojshme gjykatës së Hagës, për të kryer hetimet në Shqipëri. Sollaku shprehet se gjatë një dreke pune ...

Read More »

Rama prezanton projektin e xhamise

Kreu i bashkisë së Tiranës, Edi Rama ka prezantuar sot projektin për xhaminë e re të myslimanëve, që sipas tij do të plotësojë trekëndëshin e bashkëjetesës.  Rama ka deklaruar se xhamia e re do të ngrihet në mes të qytetit ...

Read More »