Home / Kronika (page 893)

Kronika

Drama në familjen e Bleonës

Zhdukja e vogëlushes Belona Mata në Kukës ka shkaktuar një dramë në familjen e saj. Muaj të tërë kërkime për vajzën e zhdukur rezultuan të pasuksesshme. Ndërkohë që për shkak të pasigurisë dhe dyshimeve që kanë lindur edhe vetë brenda ...

Read More »

Baraybar: Basha, me mua në Kukës

Mjeku ligjor peruan, Jose Pablo Baraybar, i cili ka qenë disa herë në Shqipëri vitet e shkuara për të hetuar lidhur me akuzat e Dick Marty, në një intervistë telefonike për Top Channel shprehet se ka analizuar dyshimet në Burrel ...

Read More »

Tropoje, zjarr ne banese – dy te vdekur

Një zjarr në një banesë në fshatin Degë, në Tropojë ka shkaktuar vdekjen e dy grave të moshuara. Nga flakët kanë humbur jetën Bute Osmanaj, 92 vjeçe, dhe Zoje Osmanaj, 60 vjeçe. Pjesëtarët e tjerë të familjes kanë arritur t’i ...

Read More »

Mitrovica ndihmon Shkodren

Pas vendimit të kryetarit të Mitrovicës, Avni Kastrati, për t’u organizuar me qëllim të mbledhjes së ndihmave për Shkodrën, të mërkurën janë bërë hapat e parë konkret në këtë drejtim. Komisioni i formuar prej tre anëtarëve të komunës dhe dy nga ...

Read More »

Policia arreston mashtruesit

Drejtoria për hetimin e krimeve ekonomike dhe korrupsionit (DHKEK), ka arrestuar të mërkurën rreth orës 15.00 në Prishtinë dy persona nën dyshimin e bazuar se ata kanë kryer veprat penale mashtrim i blerësve dhe përdorim i pa autorizuar i firmës, ...

Read More »

Arrestohet nipi i Aldo Bares

Njësia e operacioneve speciale në drejtorinë e policisë së Tiranës ka arrestuar gjatë një ndjekjeje sipas metodave më të fundit, nipin e Aldo Bares, Alxhi Nallbanin, i shumëkërkuar nga drejtësia italiane për pjesëmarrje në organizatë kriminale dhe trafik ndërkombëtar droge. ...

Read More »

Kadriovski, bos i mafias ballkanase

Daut Kadriovski ka lindur në vitin 1948 në Shkup. Kadriovski është shqiptari më i përfolur nga të gjitha agjencitë e zbulimit në botë, si trafikant droge. Shumë prej miqve të tij janë arrestuar në Evropë në vitet ‘80, gjatë transportimit ...

Read More »

“Raporti, hakmarrje për Lumën”

Deklarimet e raporterit të Këshillit të Evropës, Dik Marti se në komunën Bicaj të Kukësit ka varreza masive të ushtarëve dhe civilëve serbë, ka ngjallur reagime të ashpra tek banorët, drejtuesit lokalë si dhe historianë të trevës së Lumës. Kryetari ...

Read More »