Home / Kronika (page 902)

Kronika

Vlorë, breshëri "pushton" qytetin

 Një breshër i jashtëzakonshëm “ka pushtuar” qytetin e Vlorës, mbrëmjen e sotme.  Kokrrat e breshërit në përmasa të mëdha kanë nisur në orën 19.55 dhe kanë vazhduar deri në orën 20.15, duke krijuar një situatë të vështirë për qarkullimin në ...

Read More »

Katoliket festojne lindjen e Krishtit

Besimtarët katolikekremtuan lindjen e Jezu Krishtit. Qindra katolikë u mblodhën në orën 12 në Katedralen e Shën Palit në kryeqytet për të pritur këtë moment të rëndësishëm në kalendarin kristian. Mesha e shenjtë e lindjes së Krishtit nisi nën drejtimin ...

Read More »

Shkozet, arrestohet vrasësi i 42 vjeçarit

Arrestohet autori i vrasjes që ndodhi mëngjesin e sotëm në Shkozet të Durrësit. Shtetasi Astrit Piku dyshohet për vrasjen e 42 vjeçarit Krenar Mustafa, pas një grindjeje me njeri-tjetrin në gjendje të dehur. Viktima është goditur nga autori i krimit ...

Read More »

Shoqata "Mjaft " : Kuvendi me shume shkelje

Monitorimi i Kuvendit për periudhën shtator 2009 – korrik 2010, është i pari për Kuvendin e dalë nga zgjedhjet e 28 qershorit. Lëvizja “Mjaft” ka vërejtur se gjatë dy sesioneve të kësaj legjislature, grupet parlamentare kanë pasur një qasje të ...

Read More »

Treni godet veturën, vdes një 5-vjeçar

Një fëmijë, i moshës pesëvjeçare, ka humbur jetën mbrëmë, pasi vetura me të cilën po udhëtonte bashkë me familjen, është goditur nga treni.  Aksidenti ka ndodhur në kalimin hekurudhor të rrugës që shpie nga Lipjani për në fshatin Gllogovc, të ...

Read More »

Makina del nga rruga, vdes 20-vjecarja

Një 20 vjecare ka mbetur e vrarë në orët e para të mëngjesit të sotëm, kur makina në të cilën udhëtonte së bashku me bashkëshortin ka dalë nga rruga dhe ka përfunduar në kanal. Aksidenti i rëndë rrugor ndodhi rreth ...

Read More »