Home / Kronika (page 937)

Kronika

Kromi, Ruli “manipulon” Kuvendin

“Ministri Prifti i lajmëroi sindikalistët se ka nisur procedurat për heqjen e koncesionit ndaj kompanisë “ACR””, deklaroi kohë më parë Matilda Merxhani, zëdhënëse e ish-ministrit Dritan Prifti. Por nisma e ish-ministrit të Energjitikës, Dritan Prifti, për të anuluar kontratën koncesionare ...

Read More »

Trafiku i organeve, Sollaku: Hetimet u kryen!

Ish-prokurori i përgjithshëm Theodhori Sollaku deklaron gjatë një interviste dhene për Top Channel se, shteti shqiptar i ka dhënë të gjithë ndihmën e nevojshme gjykatës së Hagës, për të kryer hetimet në Shqipëri. Sollaku shprehet se gjatë një dreke pune ...

Read More »

Rama prezanton projektin e xhamise

Kreu i bashkisë së Tiranës, Edi Rama ka prezantuar sot projektin për xhaminë e re të myslimanëve, që sipas tij do të plotësojë trekëndëshin e bashkëjetesës.  Rama ka deklaruar se xhamia e re do të ngrihet në mes të qytetit ...

Read More »

Shkoder: historia qe po zhbehet!..

Është qyteti që prej shekujsh njihet për kulturën dhe civilizimin e lartë në historinë e kombit shqiptar. Shkodra, qyteti që përballoi në rrjedhën e historisë luftrat, shkatërrimin e ringritjen pa humbur asnjë nga pjesët e mozaikut të saj të vlerave, ...

Read More »

Marty: Prokuroria e Pergjithshme rrezon akuzat

Prokuroria e Përgjithshme e Republikës së Shqipërisë ka hedhur poshtë akuzat që ngrihen në raportin e raportuesit të KiE, Dick Marty, mbi transplantimin e organeve në zona të caktuara të Shqipërisë. Në një deklaratë për shtyp, zëdhënësi i Prokurorisë së ...

Read More »