Home / Kronika (page 948)

Kronika

Rama, drekë për të varfërit

Bashkia e Tiranës e ka kthyer në traditë tashmë që për cdo festë organizon një drekë për familjet e varfëra, duke u ndryshuar sado pak atmosferën atyre që nuk kanë mundësi të shtrojnë tryezën njëlloj si të tjerët. I shoqëruar ...

Read More »

Krishlindjet, Janullatos uron besimtarët

Në fjalën e tij, mbajtur para besimtarëve në meshën e lindjes së Krishtit, arkipeshkvi i Tiranës, Durrësit dhe të gjithë Shqipërisë, Imzot Rrok Mirdita uroi besimtarët për më shumë dashuri, lumturi e paqe. Nga katedrala e Shën Palit në Tiranë, ...

Read More »

Masakra serbe në Qyshk

Isa Gashi nga fshati Qyshk i komunës së Pejës nuk do ta harrojë kurrë 14 majin e vitit 1999-s. Ai është njëri nga 3 dëshmitarët që i shpëtuan masakrës që u krye nga forcat paramilitare serbe, ku 43 burrat e ...

Read More »

Vlorë, breshëri "pushton" qytetin

 Një breshër i jashtëzakonshëm “ka pushtuar” qytetin e Vlorës, mbrëmjen e sotme.  Kokrrat e breshërit në përmasa të mëdha kanë nisur në orën 19.55 dhe kanë vazhduar deri në orën 20.15, duke krijuar një situatë të vështirë për qarkullimin në ...

Read More »

Katoliket festojne lindjen e Krishtit

Besimtarët katolikekremtuan lindjen e Jezu Krishtit. Qindra katolikë u mblodhën në orën 12 në Katedralen e Shën Palit në kryeqytet për të pritur këtë moment të rëndësishëm në kalendarin kristian. Mesha e shenjtë e lindjes së Krishtit nisi nën drejtimin ...

Read More »

Shkozet, arrestohet vrasësi i 42 vjeçarit

Arrestohet autori i vrasjes që ndodhi mëngjesin e sotëm në Shkozet të Durrësit. Shtetasi Astrit Piku dyshohet për vrasjen e 42 vjeçarit Krenar Mustafa, pas një grindjeje me njeri-tjetrin në gjendje të dehur. Viktima është goditur nga autori i krimit ...

Read More »