Home / Kronika (page 974)

Kronika

Shkozet, arrestohet vrasësi i 42 vjeçarit

Arrestohet autori i vrasjes që ndodhi mëngjesin e sotëm në Shkozet të Durrësit. Shtetasi Astrit Piku dyshohet për vrasjen e 42 vjeçarit Krenar Mustafa, pas një grindjeje me njeri-tjetrin në gjendje të dehur. Viktima është goditur nga autori i krimit ...

Read More »

Shoqata "Mjaft " : Kuvendi me shume shkelje

Monitorimi i Kuvendit për periudhën shtator 2009 – korrik 2010, është i pari për Kuvendin e dalë nga zgjedhjet e 28 qershorit. Lëvizja “Mjaft” ka vërejtur se gjatë dy sesioneve të kësaj legjislature, grupet parlamentare kanë pasur një qasje të ...

Read More »

Treni godet veturën, vdes një 5-vjeçar

Një fëmijë, i moshës pesëvjeçare, ka humbur jetën mbrëmë, pasi vetura me të cilën po udhëtonte bashkë me familjen, është goditur nga treni.  Aksidenti ka ndodhur në kalimin hekurudhor të rrugës që shpie nga Lipjani për në fshatin Gllogovc, të ...

Read More »

Makina del nga rruga, vdes 20-vjecarja

Një 20 vjecare ka mbetur e vrarë në orët e para të mëngjesit të sotëm, kur makina në të cilën udhëtonte së bashku me bashkëshortin ka dalë nga rruga dhe ka përfunduar në kanal. Aksidenti i rëndë rrugor ndodhi rreth ...

Read More »

Shkoder, permbytja shkreton fshatrat

Fshati Mushan në Shkodër është më i dëmtuari nga përmbytjet që po zgjasin me javë të tëra. Rruga për të shkuar atje është shumë e vështirë nga pengesat ujore, ndërsa banorët kanë braktisur zonën. Shtëpitë janë mbyllur dhe qetësinë e ...

Read More »

Kakavije, radha e makinave arrin ne dy kilometer

Festat e fundvitit kanë shtuar ndjeshëm fluksin ne piken doganore te Kakavijes.. Të dhënat nga dogana e kakavijës flasin për radhë makinash që ka mbërritur deri në 1.5 kilometër. Për të lehtësuar pritjen, autoritetet shqiptare kanë shtuar numrin e sporteleve në ...

Read More »