Home / Bota (page 10)

Bota

“Evoluimi”, ISIS është sofistikuar

Shërbimet amerikane të zbulimit besojnë se ISIS dhe organizata të tjera terroriste kanë zhvilluar mënyra të reja për të fshehur eksplozivë në pajisjet elektronike, që sipas testeve të FBI-së mund t’u shpëtojnë kontrolleve të sigurisë në aeroporte. Ato që rrisin ...

Read More »

Protesta, në Paraguai digjet Parlamenti

Protestuesit në Paraguai i kanë vënë zjarrin kongresit të vendit, mes manifestimeve të dhunshme kundër një projektligji që do t’i mundësonte rikandidimin në zgjedhje presidentit vendas. Kreu i partisë kryesore opozitare, Efrain Alegre tha se një aktivist ishte qëlluar për ...

Read More »