Home / Bota (page 2)

Bota

SHBA pezullon importin e mishit nga Brazili

Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë pezulluar importin e mishit nga Brazili, pas shqetësimeve të përsëritura në lidhje me sigurinë e produkteve të destinuara për tregun amerikan. Disa vende ndaluan importin e mishit brazilian në mars, pasi prokurorët thanë se  ...

Read More »

Tkurret ISIS, pakësohen luftëtarët e huaj

Në vitin 2016 është verifikuar një tërheqje domethënëse territoriale e të ashtuquajturit Shteti Islamik në disa aspekte, gjë që ka çuar në rënien e kapaciteteve të grupit terrorist për t’u zgjeruar në territore të ndryshme. Kështu thotë raporti i Drejtorisë ...

Read More »

Incident tjetër mes Rusisë dhe NATO-s

Pas përplasjeve të fundit verbale e ushtarake në qiejt e Sirisë, tensionet mes Rusisë dhe forcave ndërkombëtare vazhdojnë të mbeten të larta. Një F16-të i NATO-s i është afruar avionit me të cilin po udhëtonte ministri i brendshëm rus, Sergei ...

Read More »