Home / Bota (page 33)

Bota

Venezuelë, nis përçarja mes ushtrisë

Një prej zyrtarëve më të lartë ushtarakë në Venezuelë Jose Luis Silva, i ndërpreu hapur lidhjet me liderin e vendit Nicolas Maduro. Silva dha dorëheqjen nga posti i atasheut të mbrojtjes në SHBA dhe deklaroi se mbështet udhëheqësin e opozitës ...

Read More »

Lirim me kusht për Roger Stone

Ish-bashkëpunëtori i Presidentit Trump, Roger Stone thotë se ai beson që arrestimi i tij në kuadër të hetimeve mbi rolin e Rusisë në zgjedhjet presidenciale të 2016-ës është “i motivuar politikisht”. Zoti Stone u shpreh se do të deklarojë pafajësinë ...

Read More »

Kush është Juan Guaidó?

Deri para dokohe Guaidonë nuk njihte gati askush. Rastësia e bëri kryetar të parlamentit e krejt papritur ai e shpalli veten president. SHBA-të, e bashkë me të edhe Kosova e Shqipëria, ishin të parët që e njohën. Askush nuk e ...

Read More »