Home / Bota (page 39)

Bota

Brexit po vjen – reagime nga ekonomia gjermane

Pas fitores së thellë të konservatorëve në zgjedhjet parlamentare në Britaninë e Madhe, Brexiti i rregulluar konsiderohet një çështje e mbyllur. Ekonomia gjermane ka shpresa, por edhe disa dyshime.Ekonomia gjermane kërkon një marrëveshje të shpejtë të tregtisë së lirë me ...

Read More »

Tensione tregtare mes SHBA-së dhe Francës

Takstat franceze në internet janë shndërruar në mollë sherri mes Francës dhe SHBA-së. Shtëpia e Bardhë ka kërcënuar Parisin, ndërsa Parisi nuk shqetësohet shumë. Grindjet mes Francës dhe SHBA për taksa kanë marrë përmasa serioze. Franca ka paralajmëruar futjen e ...

Read More »

Përfundon në harmoni samiti i NATO-s

Me gjithë grindjet e mëparshme, samiti i NATO-s përfundoi me demonstrim uniteti: as Turqia nuk bllokoi, as Trumpi nuk u tërhoq nga deklarata, as Franca nuk foli për “komën”. Nga Barbara Wesel, Watford. Si shumë shpesh në NATO, grindjet para ...

Read More »