Home / Bota (page 41)

Bota

Dorëhiqet ambasadori britanik në SHBA

Ambasadori britanik në SHBA, Kim Darroch ka njoftuar dorëheqjen e tij nga posti dhe karriera diplomatike, në sfondin e polemikave të shkaktuara nga publikimi në media i disa prej shënimeve të tij private drejtuar qeverisë së Londrës, ku kritikon ashpër ...

Read More »