Home / Bota (page 49)

Bota

Kryeministri polak: Evropa nuk ka më karburant

  Polonia është përfshirë prej disa vitesh në një polemikë dhe marrëdhënie të tensionuar me Bashkimin Europian. Ligji për Gjykatën Kushtetuese, sjellja e partisë në pushtet, Ligj dhe Drejtësi, qëndrimet e fundit legjislative dhe publike për Holokaustin, të gjitha bashkë ...

Read More »

Erdoğan pret Sekretarin Amerikan të Shtetit, Tillerson

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, priti Sekretarin Amerikan të Shtetit, Rex Tillerson, në kompleksin presidencial në kryeqytetin e Turqisë, Ankara, raporton Anadolu Agency (AA). Takimi Erdoğan-Tillerson zhvillohet i mbyllur për mediumet. Tillerson është duke qëndruar në një vizitë pune ...

Read More »