Home / Bota (page 50)

Bota

Debat i ashpër edhe në CDU

Pas negociatave dhe vendimit për krijimin e koalicionit të madh, nuk ka qetësi as në CDU. Tani po kontestohet ndarja e posteve, madje edhe vetë kancelarja Merkel.Në CDU “ekziston një dëshpërim” i madh lidhur me vitet e ardhshme, thotë shefi ...

Read More »

Ndryshime të shpejta në SPD

Në SPD do të bëhen ndryshime më shpejt se sa është menduar. Të marten Andrea Nahles mund të marrë drejtimin e partisë. Duket se kerët e partisë SPD kanë vendosur që tani që Martin Schulz të zëvendësohet sa më parë, ...

Read More »

Mbahet Mëngjesi i Lutjeve në Uashington

Presidenti Donald Trump foli sot në Mëngjesin e 66-të të Lutjeve, një ceremoni e përvitshme ku presidentët mblidhen me udhëheqës botërorë fetarë, politikë, socialë dhe të biznesit nga e gjithë bota, për të nderuar besimin dhe miqësinë. Presidenti Trump tha ...

Read More »

Raketat bërthamore ruse në kufijtë e NATO-s

Rusia ka vendosur në mënyrë të përhershme raketa shtesë në enklavën e saj baltike, Kaliningrad, të cilat mund të mbajnë koka bërthamore, tha sot presidentja e Lituanisë, Dalia Grybauskaite. “Në këtë moment, raketat do të qëndrojnë në Kaliningrad dhe kjo ...

Read More »