Home / Bota (page 537)

Bota

SHBA: Rusia t’i japë fund provokimeve në Ukrainë

 Uashingtoni i ka kërkuar Moskës të ndalë ato që ai i konsideron “provokime” në Ukrainë. SHBA-ja ka denoncuar rritjen e aktiviteteve ruse për të destabilizuar Ukrainën, aktivitete që sipas Uashingtonit janë “tejet të rrezikshme dhe provokuese”. Caitlin Hayden, zëdhënësja për ...

Read More »