Home / Bota (page 540)

Bota

Obama dhe Merkel diskutojnë për Ukrainën

Presidenti amerikan, Barak Obama dhe kancelarja gjermane, Angela Merkel kanë diskutuar në lidhje me “rritjen e konsiderueshme të dhunës” në lindje të Ukrainës. Shtëpia e Bardhë ka njoftuar se të dy udhëheqësit kanë biseduar mbrëmë në telefon, gjatë rrugës që ...

Read More »

Koment: Mariupoli është edhe Evropë

Ukraina është në zi. Sulmet ndaj qytetit port Mariupol janë një shkallë e re e luftës. Deri tani të gjitha përpjekjet diplomatike kanë dështuar. Evropa duhet të përballet me të vërteta të pakëndshme, mendon Bernd Johann. Tmerr në Ukrainë. Në ...

Read More »