Home / Bota (page 568)

Bota

Sinjal i duhur nga Oslo

Një adoleshente pashtune bëhet një model për rolin e duhur për pajtimin dhe dialogun, edhe për myslimanët në botë, të cilët janë të dëshpëruar nga ekstremistët, mendon Florian Weigand. “Unë nuk e urrej talibanin, që shtiu kundër meje. Edhe sikur ...

Read More »

Tajfuni ”Vongfong” i afrohet arkipelagut

Tajfuni i fuqishëm ”Vongfong” po i afrohet sot arkipelagut japonez, sipas parashikimeve të fundit. Sipas Agjencisë Meteorologjike Japoneze, tajfuni ”Vongfong” po drejtohet aktualisht drejt ishullit Okinawa në jugun e largët të Japonisë dhe ka humbur fuqinë, por mbetet ende shumë ...

Read More »

Korea Veriore me udhëheqës të ri

Lideri i Koresë së Veriut, Kim Jong-un, nuk është parë në publik për më shumë se një muaj, pa ndonjë shpjegim zyrtar. Misteri i mungesës së tij po bëhet edhe më i madh, pasi në publik kanë rrjedhur ‘informacione’ të ...

Read More »