Home / Bota (page 570)

Bota

20 policë të vrarë pas një sulmi kamikaz

Të paktën 20 policë afganë u vranë sot pas një sulmi të kryer nga kamikazët talebanë në Puli Alam, në jug kryeqytetit Kabul, theksuan autoritetet lokale. Ky sulm, që ndodhi pas ndërmarrjes nga forcat afgane të një ofensive kundër talebanëve në bastionet ...

Read More »

Putini kërkon aleatë në Evropë

Rusia është një partnere e rëndësishme ekonomike, por jo partnere qendrore për Hungarinë. Megjithatë Rusia mbetet furnizuesi kryesor me gaz dhe naftë i Hungarisë. Gjatë vizitës së Vladimir Putinit të martën në Budapest, ndonjë hungarezi do t’i kujtohet një nga ...

Read More »