Home / Bota (page 571)

Bota

Rasti i parë me ebola në SHBA

Një person në Teksas të Shteteve të Bashkuara është diagnostikuar me virusin e Ebolës. Kjo është hera e parë që sëmundja vdekjeprurëse konfirmohet në SHBA. Pacienti ka udhëtuar në Afrikën Perëndimore, ku mendohet të ketë marrë virusin. Presidenti i Shteteve ...

Read More »

Problemet me Shërbimin Sekret amerikan

Shefja e Shërbimit Sekret amerikan tha se shkeja e fundit e sigurisë në Shtëpinë e Bardhë gjatë së cilës një veteran iushtrisë hyri në rezidencën presidenciale para se të ndalohej, është e papranueshme dhe premtoi të sigurojë që nuk do ...

Read More »