Home / Bota (page 577)

Bota

Mision i pashpresë

Marrëveshja e Minskut ka dështuar, thotë presidenti ukrainas Petro Poroshenko para vizitës së tij në Berlin. Në fakt pikat kryesore të saj nuk janë zbatuar. Alexander Hug kishte lajme shqetësuese. Rebelët si dhe ushtria ukrainase u refuzojnë vëzhguesve të Organizatës ...

Read More »

Hillary Clinton dhe Jeb Bush

Ish-sekretarja e shtetit Hillary Clinton, një demokrate, dhe ish-guvernatori i Floridas Jeb Bush, një republikan, janë dukshëm kandidatët më të mundshëm për president vitin e ardhshëm. Të dy kanë emra të famshëm dhe mundësinë për të mbledhur shumë fonde. Por, ...

Read More »