Home / Bota (page 582)

Bota

Karvani humanitar vazhdon rrugën drejt Ukrainës

Një karvan huanitar rus që synon t’i dërgojë ndihmë popullsive viktimë të luftimeve në lindje të Ukrainës, vazhdoi sot rrugën e tij në jug të Rusisë, drejt kufirit ruso-ukrainas, pavarësisht paralajmëritmit dhe shqetësimeve të Ukrainës dhe Perëndimorëve, njoftoi ministri rus ...

Read More »

Ebola, edhe Nigeria shpall emergjencën

OBSH e cilësoi epideminë në Afrikën Perëndimore një problem global Virusi vdekjeprurës Ebola po zgjeron dita-ditës hartën e vendeve të prekura në Afrikën Perëndimore. Djeka qenë radha e Nigerisë që të deklarojë gjendjen e saj të emergjencës. Presidenti Goodluck Jonathan miratoi ...

Read More »