Home / Bota (page 599)

Bota

A kërcënohet Perëndimi prej sulmeve të IS?

Qindra luftëtarë të grupit terrorist “Shteti Islamik” vijnë nga Amerika veriore dhe Europa. Në Perëndim po shtohet frika prej sulmeve të mundshme. Por sa të rrezikshëm janë në të vërtetë xhihadistët? Qëllimi është i qartë, deklaroi presidenti i SHBA-së Barack ...

Read More »

Alarm për bombë në një aeroport rus!

Aeroporti Vnukovo në Moskë u evakuua pas një thirrje anonime për bombë, raporton “Russia Today”. Siç kanë thënë burimet policore, ata kanë pranuar dy thirrje telefonike, transmeton Telegrafi. Aeroporti Ndërkombëtar “Vnukovo” është i vendosur 27 kilometra në jugperëndim të qytetit ...

Read More »

Biden: Do ta ndjekim ISIL-in deri në ferr

Zëvendës-presidenti amerikan, Joe Biden, të mërkurën dha një përgjigje të zjarrtë për vrasjen e gazetarit amerikan, Steven Sotloff, duke thënë se SHBA-të, Shtetin Islamik të Irakut dhe militantët e Levantit do t’i “ndjekë deri në portat e ferrit.” “Ata duhet ...

Read More »