Home / Bota (page 60)

Bota

Rusi, shpërthim në Shën Petersburg

Dhjetë njerëz u plagosën dhe u dërguan në spital si rezultat i shpërthimit të një bombe artizane në një supermarket në Shën Petersburg në Rusi, thanë zyrtarët të mërkurën. “Në bazë të dhënave paraprake, një shpërthim i një objekti të ...

Read More »

Marina britanike ndjek anije lufte ruse

Një fregatë e marinës britanike ndoqi në Krishtlindje anije lufte ruse. Nuk kanë qenë të parat incidente të këtij lloji. Qeveria britanike i dërgoi Rusisë pas kësaj një paralajmërim të ashpër. Fregata britanike “HMS St.Albans” ndoqi fregatën ruse “Admiral Gorshkov” ...

Read More »