Home / Bota (page 601)

Bota

SHBA dërgon 350 ushtarë të tjerë në Irak

Presidenti i SHBA Obama përforcon paninë e trupave në Irak. Përveç kësaj duhet të farkëtohet një aleancë rajonale kundër ushtrisë mizore të IS. Presidenti i SHBA Barack Obama ka urdhëruar dërgimin e 350 ushtarëve të tjerë amerikanë në Irak. Njësitë ...

Read More »

Rusia “përjashtohet” nga G-20

Australia do të loboj që presidenti rus, Vladimir Putin, të mos marr pjesë në Samitin e G-20, i cili do mbahet në Brisbane. Ministri i Jashtëm i Australisë, Julie Bishop dhe ministri i Mbrojtjes, David Johnston, në Samitin e NATO-s ...

Read More »

OKB do të hetojë krimet e “IS”

Ekzekutime masive, përdhunime, skllavëri, krimet e milicëve terroristë të “Shtetit Islamik” nuk duhet të mbeten pa u ndëshkuar, kërkon OKB. Këshilli i të Drejtave të Njeriut i OKB-së bëhet aktiv. Kombet e Bashkuara kanë vendosur të hetojnë mizoritë e milicëve ...

Read More »