Home / Bota (page 61)

Bota

Erdoğan dhe Trump zhvillojnë bisedë telefonike

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan dhe presidenti i SHBA-ve, Donald Trump, kanë zhvilluar një bisedë telefonike, ku u theksua nevoja se në kuadër të luftës kundër terrorizmit, SHBA duhet t’i japë fund mbështetjes me armë të organizatës terroriste PYD/YPG. Qendra ...

Read More »