Home / Bota (page 620)

Bota

Fabrika ku terroristët qepin ferexhetë

Fotografitë bashkë me tekstin tregues janë postuar në internet nga organizata ‘`Mandati i Nineveh’, që njihet per lidhjet me ISIS-in. Jane te qarta e te realizuara mire dhe tregojne, sipas sqarimeve te ëebsite-t ne fjale, nje fabrike prodhimi te veshjeve ...

Read More »

Emiratet rifillojnë sulmet kundër ISIS-it

Emiratet e Bashkuara Arabe rifilluan sulmet kundër grupit të Shtetit Islamik në kuadër të koalicionit ndërkombëtar pasi i kishin ndërprerë në fund të muajit dhjetor pas kapjes së një piloti jordanez nga kjo organizatë xhihadiste. “Avionët F-16 të vendosur në ...

Read More »

Rebelët marrin Debaltseven

Rebelët pro-rusë në Ukrainë thonë se kanë rrethuar qytetin Debaltseve, ndonëse trupat qeveritare insistojnë se ende janë duke luftuar për kontrollin e tij. Të hënën, presidenti i Shteteve të Bashkuara, Barack Obama, ka thënë se nuk e ka përjashtuar mundësinë ...

Read More »