Home / Bota (page 638)

Bota

Izraeli bombardon objektiva në Siri

Avionë luftarakë izraelitë kanë sulmuar me sa duket objekte në Siri. Siç bëjnë të ditur mediat siriane dhe libaneze, sulmet prekën rajonet që ndodhen nën kontrollin e ushtrisë siriane. Televizioni shtetëror sirian flet për dy sulme: njërin sulm në afërsi ...

Read More »

Kievi i blen ”Gazprom”-it 378 milionë dollarë gaz

Grupi publik ukrainas ”Naftogaz” njoftoi sot se i kishte parapaguar gjigantit rus ”Gazprom” 378 milionë dollarë për livrimin e rreth një miliardë metrave kub gaz rus. Gazprom konfirmoi sot këtë pagesë nëpërmjet zëdhënësit, Serguei Kuprianov”, sipas agjencisë ruse të lajmeve ”TASS”. Rusia ...

Read More »

Hagel në vizitë të paparalajmëruar

Sekretari amerikan i Mbrojtjes, Chuck Hagel mbërriti sot në mëngjes në Kabul, në një vizitë të paparalajmëruar, tha një zyrtar afgan. “Ai do të takohet me zyrtarët kryesorë të vendit”, shtoi zyrtari, i cili kërkoi të mos identifikohej. Hagel, i ...

Read More »

Acari godet Kanadanë dhe verilindjen e SHBA-ve

Të paktën 16 persona humbën jetën nga stuhia dimërore që solli temperatura shumë të ulta, reshje dëbore dhe ngrica në Kanada dhe pjesën verilindore të Shteteve të Bashkuara. Meteorologet amerikane thane se temperaturat në pjesën verilindore mund te ndjehen deri ...

Read More »