Home / Bota (page 638)

Bota

Rusia “përjashtohet” nga G-20

Australia do të loboj që presidenti rus, Vladimir Putin, të mos marr pjesë në Samitin e G-20, i cili do mbahet në Brisbane. Ministri i Jashtëm i Australisë, Julie Bishop dhe ministri i Mbrojtjes, David Johnston, në Samitin e NATO-s ...

Read More »

OKB do të hetojë krimet e “IS”

Ekzekutime masive, përdhunime, skllavëri, krimet e milicëve terroristë të “Shtetit Islamik” nuk duhet të mbeten pa u ndëshkuar, kërkon OKB. Këshilli i të Drejtave të Njeriut i OKB-së bëhet aktiv. Kombet e Bashkuara kanë vendosur të hetojnë mizoritë e milicëve ...

Read More »

OKB do të hetojë krimet e “IS”

Ekzekutime masive, përdhunime, skllavëri, krimet e milicëve terroristë të “Shtetit Islamik” nuk duhet të mbeten pa u ndëshkuar, kërkon OKB. Këshilli i të Drejtave të Njeriut i OKB-së bëhet aktiv. Kombet e Bashkuara kanë vendosur të hetojnë mizoritë e milicëve ...

Read More »

Luftë në Ukrainë, negociata në Minsk

Trupat ruse duket se janë futur në Ukrainë. Moska e përgënjështron. Ndërkohë që në prag të takimit të Grupit të Kontaktit seperatistët rusë kërkojnë një status special në Lindje të Ukrainës. Sipas të dhënave të ushtrisë ukrainase, trupat ruse janë ...

Read More »

Vajza e Sadam Hussein financon ISIS-in

Sipas gazetës gjermane “Der Spiegel”, vajza e kreut të rrëzuar të Irakut, Sadam Hussein, Raghad Hussein po e financon ISIS-in. Sipas kësaj të përditshme, duke jetuar një jetë luksi në Jordani, ku pasuria e saj kap shifrat prej qindra miliona ...

Read More »