Home / Bota (page 650)

Bota

Publikohet raporti mbi torturat e CIA-s

Edhe pse ministri i Jashtëm Kerry druhet nga dhuna e re antiamerikane, raporti i Senatit mbi programet e torturës pas vitit 2001 do të publikohet pjesërisht. Ambasadat amerikane janë përgatitur, pohon Shtëpia e Bardhë. Pas debatesh disamujore u vendos që ...

Read More »

Izraeli bombardon objektiva në Siri

Avionë luftarakë izraelitë kanë sulmuar me sa duket objekte në Siri. Siç bëjnë të ditur mediat siriane dhe libaneze, sulmet prekën rajonet që ndodhen nën kontrollin e ushtrisë siriane. Televizioni shtetëror sirian flet për dy sulme: njërin sulm në afërsi ...

Read More »

Kievi i blen ”Gazprom”-it 378 milionë dollarë gaz

Grupi publik ukrainas ”Naftogaz” njoftoi sot se i kishte parapaguar gjigantit rus ”Gazprom” 378 milionë dollarë për livrimin e rreth një miliardë metrave kub gaz rus. Gazprom konfirmoi sot këtë pagesë nëpërmjet zëdhënësit, Serguei Kuprianov”, sipas agjencisë ruse të lajmeve ”TASS”. Rusia ...

Read More »

Hagel në vizitë të paparalajmëruar

Sekretari amerikan i Mbrojtjes, Chuck Hagel mbërriti sot në mëngjes në Kabul, në një vizitë të paparalajmëruar, tha një zyrtar afgan. “Ai do të takohet me zyrtarët kryesorë të vendit”, shtoi zyrtari, i cili kërkoi të mos identifikohej. Hagel, i ...

Read More »