Home / Bota (page 656)

Bota

Stuhi e fortë kundër Moskës

NATO planifikon me sa duket përforcimin e pranisë së saj në Evropën Lindore. Njoftohet se për këtë qëllim janë planifikuar të ngrihen pesë baza të reja. Kjo do të ishte një stuhi e fortë kundër Moskës. Të paktën disa vende ...

Read More »

ISIS i shet për 25 dollarë vajzat yazidi

Vajza të mitura, kryesisht të komunitetit yazid, mbahen peng dhe torturohen në burgjet në Mosul. Atyre iu janë dhënë 2 opsione: të konvertohen në myslimane dhe të interpretojnë Kuranin sipas rregullave të islamit ose të përballen çdo ditë me përdhunime. ...

Read More »

Koment: Lufta guerile 2.0 e Putinit

Tani nuk mund të mohohet më se Rusia po zhvillon luftë kundër Ukrainës. Kjo e detyron Evropën të veprojë, mendon Ingo Mannteufel. Dy ditë pas takimit të kryeministrit rus Vladimir Putin me presidentin e Ukrainës Petro Poroshenko në Minsk, Kievi ...

Read More »

Xhihadistët përdorin tortura të CIA-s

Simulimi i mbytjes me ujë është përdorur nga Shteti Islam ndaj së paku 4 pengjeve. Në mesin e tyre edhe gazetari i ekzekutuar amerikan, James Foley. Presidenti amerikan Barack Obama e kishte dënuar këtë praktikë, e përdorur gjerësisht nga CIA ...

Read More »