Home / Bota (page 660)

Bota

Brazili tërheq ambasadorin nga Izraeli

Brazili ka tërhequr ambasadorin e tij nga Izraeli si pasojë e vijueshmërisë së operacioneve në Gaza. ”Qeveria braziliane e konsideron dhunën e përshkallëzuar të papranueshme dhe ne dënojmë plotësisht përdorimin disproporcional të forcës nga ana e Izraelit në Gaza”, thuhej ...

Read More »

Biznesi gjerman kundër sanksioneve ndaj Rusisë

Diskutimet në BE për zgjerimin e mundshëm të sanksioneve ndaj Rusisë alarmojnë ekonominë gjermane. Ekonomistët i tremben një rënie drastike të eksporteve gjermane.Të tregojnë vendosmërinë kundër Kremlinit dhe njëkohësisht të mbrojnë ekonominë nga humbjet e mundshme, kjo është sfida e ...

Read More »

Avioni ”Air Algerie” rrëzohet në Niger

Një avion i ”Air Algerie”, i nisur nga Burkina Faso është rrëzuar në Niger, njoftojnë media të ndryshme ndërkombëtare. Ndërkohë, gjashtë anëtarët e ekuipazhit të avionit ”Air Algeria”, i zhdukur sot mes Ugadugut dhe Algjerisë, janë të gjithë spanjollë, njoftoi ...

Read More »

Padoan: Evropa duhet ta ndërkombëtarizojë juanin

 Italia do të marrë pjesë aktivisht në procesin e ndërkombëtarizimit të monedhës kineze, juan, deklaroi në Pekin ministri italian i Ekonomisë, Pier Carlo Padoan, gjatë takimit me një grup gazetarësh italianë. ”Nëpërmjet integrimit të mëtejshëm në sistemin evropian financiar, me ...

Read More »