Home / Bota (page 663)

Bota

Korea Veriore me udhëheqës të ri

Lideri i Koresë së Veriut, Kim Jong-un, nuk është parë në publik për më shumë se një muaj, pa ndonjë shpjegim zyrtar. Misteri i mungesës së tij po bëhet edhe më i madh, pasi në publik kanë rrjedhur ‘informacione’ të ...

Read More »

Takim krize në Uashington

Në takimin vjetor të FMN-së dhe Bankës Botërore nuk ka arsye për entuziazëm: Ekonomia botërore po dobësohet dhe vatrat e reja të krizës e rreziqet e reja i influencojnë negativisht tregjet financiare. Kur ministri gjerman i Financave Wolfgang Schäuble dhe ...

Read More »

IS do të trafikojë terroristë në Evropë

Milicët xhihadistë të IS, sipas një informacioni të gazetave do të trafikojnë me një taktikë të re terroristë në Evropë. Talibanët në Pakistan thanë se do t’i mbështesin grupet ekstremiste. Të maskuar si refugjatë, grupe luftëtarësh të milicisë terroriste “Shteti ...

Read More »

Meka nën hijet e ebolës

Haxha ka filluar, pelegrinazhi i madh drejt Mekës. Nga perëndimi i Afrikës këtë herë janë megjithatë më të paktë myslimanët që udhëtojnë drejt vendit të shenjtë në Arabinë Saudite. Shkaku është frika nga virusi i ebolës. Rrugët në Mekë janë ...

Read More »