Home / Bota (page 670)

Bota

Duartrokitje dhe rrahje supesh

Me kursin e largimit nga Rusia në drejtim të perëndimit qeveria në Kiev i hyn një rreziku të madh. Tani SHBA nuk duhet të zhgënjejë shpresat e ukrainasve, mendon Miodrag Soric.   Uashingtoni e nderon shumë presidentin ukrainas. Petro Poroshenko ...

Read More »

Skocia nuk ndahet nga Britania e Madhe

Në referendumin e së enjtes skocezët votuan me shumicë të qartë për mosshkëputjen nga Britania e Madhe. Reagimet e para janë pozitive. David Cameron i premton Skocisë më shumë autonomi. Në Skoci kanë dështuar përkrahësit e pavarësimit të vendit nga ...

Read More »

Britania e Madhe apo e Vogël?

Skocezët do të vendosin për daljen e tyre nga Britania e Madhe. Kundërshtarët e pavarësisë janë në avantazh me rezultat të ngushtë në sondazhe. Surprizat nuk përjashtohen. Fushata elektorale ngjall emocione. Ai duket si një skocez i vërtetë. Kilt, me ...

Read More »