Home / Bota (page 671)

Bota

“Koreja e Veriut duhet të vendosë”

Ministri i Jashtëm gjerman Steinmeier tha në kufirin mes Koresë së Veriut dhe të Jugut se Veriu nuk mund të ketë armë bërthamore dhe të shpresojë për ndihma ekonomike. DW: Zoti Steinmeier, kur shihni këtë vendkalim kufitar a besoni vërtet ...

Read More »

NATO e shqetësuar për manovrat ruse

Me shtimin e manovrave të fluturimit në kufi me hapësirën ajrore të NATO-s, Rusia tërheq vëmendjen e Aleancës. Fluturimet nuk janë ilegale e nuk rrezikojnë transportin ajror. Moska kërkon të tregojë forcë, edhe NATO-ja. Komanda kryesore e NATO-s në Mons ...

Read More »