Home / Bota (page 680)

Bota

ODKB-ja gati për manovra paqeruajtëse në Ukrainë

Forcat paqeruajtëse të ODKB-së, aleanca ushtarake e ish-republikave sovjetike e drejtuar nga Moska, janë gati për çdolloj manovre paqeruajtëse duke përfshirë këtu edhe Ukrainën, deklaroi sot një përgjegjës i organizatës. Forcat e Organizatës së Traktatit të Sigurisë së Përbashkët (ODKB), ...

Read More »

Rezikohet livrimi i gazit rus drejt Evropës

Ministri rus i Energjisë, Alexandre Novak, paralajmëroi sot për rreziqet që ekzistojnë mbi livrimin e gazit rus drejt Evropës gjatë një konference për shtyp të përbashkët me Komisionerin Evropian të Energjisë, Gunther Oettinger. “Situata është shumë kritke ndërkohë që afrohen ...

Read More »

Aeroplanët bosh të Malaysia Airlines (Foto)

Tragjeditë e fluturimeve MH17 dhe MH370 të Malaysia Airlines e kanë çuar pran falimentimit këtë kompani.  Fotografitë me ulëset e zbrazëta po e vërshojnë rrjetin Twitter dhe Instagram, transmeton Telegrafi. Në to shihet se ulëset e zëna numërohen në gishta. ...

Read More »

Irani përshëndet fitoren e palestinezëve

Irani përshëndeti sot fitoren e palestinezëve që gjunjëzoi regjimin sionit, pas arritjes së një armëpushimi që parashikon një ndërprerje të bllokimit izraelit në Rripin e Gazës. “Populli heroik palestinez ka krijuar një epokë të re me fitoren e rezistencës që gjunjëzoi ...

Read More »