Home / Bota (page 682)

Bota

Meka nën hijet e ebolës

Haxha ka filluar, pelegrinazhi i madh drejt Mekës. Nga perëndimi i Afrikës këtë herë janë megjithatë më të paktë myslimanët që udhëtojnë drejt vendit të shenjtë në Arabinë Saudite. Shkaku është frika nga virusi i ebolës. Rrugët në Mekë janë ...

Read More »

ISIS ekzekuton pengun britanik Henning

Grupi terrorist ISIS e ka postuar një video të re në të cilën ka treguar ekzekutimin e pengut britanik, Alan Henning. Videoja është publikuar të premten në mbrëmje, dhe në fund të saj kërcënohet një peng tjetër, por ky amerikan. ...

Read More »

Përleshje të reja në Hong Kong

Protestuesit pro-demokracisë në Hong Kong u përleshën me forcat policore të shtunën në orët e para të mëngjesit, sipas orës lokale. Pamjet në CNN tregonin forcat policore duke hyrë me forcë dhe duke çarë barrikadën që kishin ngritur protestuesit pranë ...

Read More »

Qeveria urdhëron manifestuesit të shpërndahen

Tensioni është rritur sot në Hong Kong pas paralajmërimit të bërë nga autoritetet për manifestuesit, që i urdhëruan të shpërndahen dhe transportit nga policia të kutive me plumba plastikë duke rritur frikën për një epilog të dhunshëm. Liderëve studentorë të të ashtuquajturit ...

Read More »

Kryengritësit sulmojnë aeroportin e Donetskut

Separatistët prorusë filluan sot një sulm të ri masiv kundër aeroportit strategjik të Donetskut që është nën kontrollin e ushtrisë ukrainse, duke e dëmtuar edhe më shumë armëpushimin strategjik ndërkohë që Rusia dhe Ukraina do t’i dorëzojnë Brukselit marrëveshjet e ...

Read More »