Home / Bota (page 685)

Bota

Ngrihet aktpadi ndaj FedEx-it

Një gjykatë federale në San Francisco ka ngritur aktpadi ndaj Korporatës së FedEx-it, nën akuzat se ka qenë në dijeni për kolitë postare me sustanca droge, shpërndarja e të cilave kontrollohet nga qeveria për njerëzit me recetë. Ilaçet janë blerë ...

Read More »

Izraeli vazhdon ofensivën tokësore në Gazë

Operacioni i trupave tokësore izraelite në Rripin e Gazës ka vazhduar, ndërsa trupat me mbështetjen e tankeve, avionëve dhe anijeve i vazhduan goditjet ndaj objektivave të ndryshëm, përfshirë tunelet që përdoren nga luftëtarët e Hamasit. Ushtria izraelitë thotë se ka ...

Read More »

Shi raketash të Hamasit kundër Izraelit

 Hamasi ka reaguar për depërtimin e forcave tokësore izraelite në Rripin e Gazës me lëshimin e dhjetëra raketave në qytetet kryesore në jug të Izraelit. Në veçanti në shënjestër janë qytetet Beer Sheva, Ashdodin dhe Ashkeloni. Bateritë kundërajrore izraelite kanë ...

Read More »