Home / Bota (page 691)

Bota

Afganistan, vritet një gjeneral amerikan

Në Afganistan, një person i veshur me uniformë të ushtrisë afgane hapi zjarr, duke vrarë një gjeneral amerikan dhe plagosur një numër trupash amerikane dhe ndërkombëtare. Sekretari i shtypit i Pentagonit Admirali John Kirby tha gazetarëve në Uashington se një ...

Read More »

Trupa ukrainase hyjnë në Rusi

Kievi është në bisedime me Moskën për të bërë të mundur kthimin e më shumë se 300 ushtarëve, të cilët hynë në Rusi për të luftuar rebelët. Të dyja palët nuk bien dakort për qëllimin e hyrjes së tyre. Ukraina ...

Read More »