Home / Bota (page 70)

Bota

E ardhmja e Dollarit

Jam i sigurt, u shpreh ministri i Jashtëm rus Sergej Lavrov këto ditë në Ankara, se abuzimi i rëndë me Dollarin si monedhë orientuese më në fund do ta gremisë atë vet. A është vërtetë kështu? Nëse stabiliteti i monedhave ...

Read More »

Uashingtoni nuk ka ndryshuar partnerët

Janusz Bugajski, analist në Uashington thotë se SHBA dhe Brukseli po shohin nëse Prishtina dhe Beogradi janë në gjendje të gjejnë vetë një zgjidhje përfundimtare. Janusz Bugajski ka botuar një artikull mbi rreziqet e ndarjes së Ballkanit në CEPA, qendrën ...

Read More »