Home / Bota (page 709)

Bota

Politikë monetare pa Uashingtonin

Edhe pas Kampionatit Botëror të Futbollit dritat e skenës në Brazil do të mbeten të ndezura. Në samitin e BRICS Brazili, Rusia, India, Kina dhe Afrika e Jugut duan të iniciojnë një kthesë të politikës globale monetare. Ndër synimet më ...

Read More »

Forcat e Kievit humbin 23 trupa në 24 orë

Forcat e ushtrisë ukrainase kanë humbur 23 trupa si pasojë e përplasjeve me rebelët në lindje të Ukrainës gjatë 24 orëve të fundit, njoftoi një zëdhënës ushtarak. Vladyslav Seleznov, zëdhënës i operacionit antiterrorist, ndërmarrë nga forcat e Kievit, ka përgënjeshtruar ...

Read More »