Home / Bota (page 712)

Bota

Clinton: Snowden duhet të mbrohet në SHBA

Ish-konsulenti i Agjencisë Amerikane të Sigurisë (NSA) Edward Snowden, i akuzuar për spiunazh nga vendi i tij, duhet të ketë të drejtën e një mbrojtjeje ligjore në vendin e tij, deklaroi ish-sekretarja e Departamentit amerikan të Shtetit, Hillary Clinton gjatë ...

Read More »

Shpresë për armëpushim në Izrael

Ende nuk ka konfirmim, por në medie qarkullojnë informacione për një armëpushim midis izraelitëve dhe palestinezëve. Megjithatë, Izraeli vazhdon të hapë zjarr ndaj objektivave palestineze. Gazeta palestineze “Al-Quds” informon të premten, se Hamasët palestinezë dhe Izraeli kanë rënë dakord për ...

Read More »

Sipas të dhënave të një televizioni, Arabia Saudite ka marrë masa mbrojtëse. Vlerësohet se rreth 30.000 ushtarë sauditë janë dislokuar në kufi me Irakun. Këta 30.000 ushtarë sauditë do të duhej të kontrollonin kufirin mes Arabisë Saudite dhe Irakut, në ...

Read More »

Proteste e dhunshme ne Shkup ( Video )

Mijëra protestues demonstruan sot në Shkup kundër dënimit me burgim të përjetshëm të gjashtë shqiptarëve, që akuzoheshin për vrasjen para dy vjetëve të pesë maqedonasve. Protesta u shndërrua në dhunë. Pas faljes në xhamitë e kryeqytetit, pjesëmarrësit marshuan drejt Gjykatës ...

Read More »

Stuhia tropikale ”Artur” shndërrohet në uragan

Stuhia tropikale ”Artur”, e para në sezonin e ri tropikal, tashmë është shndërruar në uragan mbi oqeanin Atlantik, në lindje të brigjeve të shtetit federal amerikan të Floridas dhe po shkon drejt brigjeve të Karolinës Jugore dhe Veriore. Meteorologët parashikojnë se uragani mund ...

Read More »