Home / Bota (page 723)

Bota

Vritet një tjetër gazetar rus në Donetsk

Një gazetar i stacionit televiziv publik rus u vra në lindje të Ukrainës, përfshirë nga një kryengritje proruse, njoftoi sot drejtuesi i televizionit, i cili akuzoi forcat ukrainase. Ministria ruse e Punëve të Jashtme u kërkoi gjithashtu autoriteteve ukrainase një ...

Read More »

Lavrov: Fajin për Ukrainën e kanë SHBA

Ministri i Jashtëm rus akuzon drejtpërdrejt amerikanët dhe shpreh preferencë për europianët Ministri i Jashtëm i Federatës Ruse akuzoi dje drejtpërdrejt Shtetet e Bashkuara të Amerikës se po inkurajojnë trazirat në Ukrainë për t’iu kundërvënë Moskës. Sergej Lavrov, në një ...

Read More »

Reforma në imigracion ngec në Kongres

Një vit pasi Senati amerikan miratoi një paketë reformash të përgjithshme në imigracion, një aktivist i njohur demokrat për reforma thotë se përpjekjet për masa të ngjashme në Dhomën e Përfaqësuesve kanë dështuar. Debati mbi këtë çështje tani është përqëndruar ...

Read More »

OKB: 10.8 milionë sirianë në nevojë për ndihma

Shefja e ndihmave humanitare pranë Kombeve të Bashkuara Valerie Amos tha dje se 10.8 milionë sirianë kanë nevojë për ndihma humanitare. Kjo shifër shënon një rritje prej 1.5 milionë krahasuar me gjashtë muaj më parë. Valerie Amos u kthye në ...

Read More »

Poroshenko: Rusia të angazhohet me vepra, jo me fjalë

Presidenti i Ukrainës Petro Poroshenko i bëri dje thirrje Rusisë të mbështesë planin e tij për paqe në lindje të vendit “me vepra, jo me fjalë,” duke e akuzuar Moskën për agresion. Në komentet para Asamblesë Parlamentare të Këshillit të ...

Read More »